Norská móda obléká spoustu známých tváří

menzel-kopirovat

Jiří Menzel

Je významný český režisér, herec a spisovatel. Narodil se narodil v roce 1938 jako syn spisovatele a scénáristy Jozefa Menzela. V roce 1962 ukončil studium režie na FAMU v Praze. V šedesátých letech 20. století byl spoluzakladatelem filmové nové české vlny. Menzelův první celovečerní film Ostře sledované vlaky z roku 1966 získal Oscara za nejlepší zahraniční film. Další z jeho filmů Vesničko má středisková byl na Oscara nominován v roce 1985.

 

 

Webové stránky.

 

mara-a-zdenek-devold-kopirovatMarek Holeček

Mára leze od svých pěti let, a podle svých slov se snaží vylézt vše, co vyrostlo od výše jednoho metru nad hladinou moře až po Himálajské obry. Odmítá zažitou představu, že vrcholem veškerého horolezeckého snažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky. Stejně důležitými se pro něj také staly obtížnost výstupu a styl jakým se k vrcholu dostane.

 

 

 

Webové stránky.

 

_mg_1300-kopirovat_1Ivana Jirešová

Ivana je známá především jako herečka, ale také milovnice bikram jógy, kterou cvičí už 3 roky. Klasickou jógou se však zabývá 10 let. Ivana se proslavila zejména rolí Lucie Váchové v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Pracovala též jako redaktorka magazínu Harper‘s Bazaar. Je rozvedená, z manželství s novinářem Ondřejem Höppnerem má dceru Sofii Friedu.

 

 

 

Webové stránky.

 

20140123a_krystof-15_ks144Horská služba

Horská služba existuje v ČR již od roku 1934. Po celou dobu své existence pomáhá lidem, kteří se dostanou do problémů v horských oblastech. Tím, jak se zvyšuje návštěvnost českých hor, roste také celkový počet úrazů. Horskou službu naleznete nejen v lyžařských střediscích, ale její služebny pokrývají všech 7 oblastí po celé ČR. Horská služba nosí oblečení BERGANS.

 

 

 

Webové stránky.

 

141105-img_1996Lanová dráha Sněžka

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Sněžka.

 

 

 

Webové stránky.

 

111215-800x502CK Adventura

Cestovní kancelář Adventura byla založena v roce 1990 nadšenými cestovateli a milovníky aktivního pobytu v přírodě a dovedli ji až do její současné podoby. Klade si za cíl potěšit vás nabídkou poznávacích zájezdů a aktivní dovolené v tom nejširším slova smyslu, a snad i nabídnout vám pohled na svět kolem nás v celé jeho pestrosti a různorodosti trochu novýma očima.

 

 

 

Webové stránky.